Eğitim Konusu

Solunum Sistemleri Yetki Grubu Eğitimi ; Solunum desteği veya vaporizasyon sonucunda elde edilen anestezik gazların inhalasyon uygulamalarında kullanılan tıbbi cihazlar için Test, Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı Eğitimi içeriği Temel Eğitim, Teorik Eğitim ve Uygulamalı Eğitimden oluşmaktadır. Solunum Sistemleri  test, kontrol ve kalibrasyonunu yapabilmek için bu eğitimi başarı ile bitirmek gerekmektedir. Eğitim toplamda 40 saatten oluşmaktadır.

Kimler Eğitime Başvuru Yapabilir?

  • Biyomedikal Mühendisliği (*)
  • Tıp Mühendisliği (*)
  • Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği (*)
  • Fizik Mühendisliği (*)
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Ön Lisansı

(*)Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora

Neler Öğreneceksiniz?

Bu eğitimi tamamlayan katılımcı Tıbbi cihazların Solunum sistemleri ile çalışan cihazların, test kontrol ve kalibrasyonunu yapmaya hak kazanacaktır. Yeni bir iş kolunda yeni bir meslek sahibi olmuş olacaktır. Yukarıda belirtilen bütün sistemlere ait cihazlar hakkında standart ve kılavuzlara uygun performans testlerini hem teorik bilgisi hemde laboratuvar çalışması ile pratik deneyim sahibi olacaktır.

Uygulamalı Eğitim Yeri

Uygulamalı Eğitimler, Üniversitemizin  Kalibrasyon Laboratuvarında gerçekleştirilecektir. Uygulamalı Eğitim için Laboratuvarımızda  kalibrasyonu gerçekleştirilecek cihazlar ve ilgili  kalibratörler/analizörler ile uygulamalı test, kontrol ve kalibrasyon eğitimleri gerçekleştirilecektir.

Eğitim Fiyatı

Eğitim Ücreti : 783 TL

Eğitim Tarihi

Teorik Eğitim Tarihi                     : 25 Şubat – 17 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Teorik Eğitim Sınav Tarihi          :  Eğitim Sonunda Yapılacaktır 

Uygulamalı Eğitim Tarihi             :18 – 31 Mart  2019 Tarihleri arasında yapılacaktır.

Toplam Eğitim Süresi                 : 3 gün (24 Saat)