Eğitim Konusu

Elektro Cerrahi Sistemleri yetki grubu eğitimi ; Radyo frekans, lazer, sıcaklık (düşük, yüksek), ses şiddeti, yüksek devir gibi farklı güç kaynakları ile kesme (katerizasyon), dağlama (koagülasyon, mühürleme) amacı ile kullanılan tıbbi cihazlar için Test, Kontrol ve Kalibrasyon Uzmanı Eğitimi içeriği  Temel Eğitim, Teorik Eğitim ve Uygulamalı Eğitimden oluşmaktadır. Elektro Cerrahi Sistemleri  test, kontrol ve kalibrasyonunu yapabilmek için bu eğitimi başarı ile bitirmek gerekmektedir. Eğitim toplamda 32 saatten oluşmaktadır.

Kimler Eğitime Başvuru Yapabilir?

  • Biyomedikal Mühendisliği (*)
  • Tıp Mühendisliği (*)
  • Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği (*)
  • Fizik Mühendisliği (*)
  • Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Ön Lisansı

(*)Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora

Neler Öğreneceksiniz?

Elektro Cerrahi Sistemleri için verilecek eğitim programı; -Genel Metroloji Eğitimi -Biyomedikal Kalibrasyon Laboratuvar Eğitimi -Temel Güvenlik -Elektriksel Güvenlik -Cihazların Performans/Güvenlik Testleri -İlgili Standartların İncelenmesi -Test, Kontrol ve Kalibrasyon Uygulamaları -Test Sonuçlarının Raporlanması -Ölçüm Belirsizliğinin Hesaplanması

Uygulamalı Eğitim Yeri

Uygulamalı Eğitimler Üniversitemizin  Kalibrasyon Laboratuvarında gerçekleştirilecektir. Uygulamalı Eğitim için Laboratuvarımızda  kalibrasyonu gerçekleştirilecek cihazlar ve ilgili kalibratörler/analizörler ile uygulamalı test, kontrol ve kalibrasyon eğitimleri gerçekleştirilecektir.

Eğitim Fiyatı

Eğitim Ücreti : 522  TL

Eğitim Tarihi

Teorik Eğitim Tarihi                     :   25 Şubat – 17 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Teorik Eğitim Sınav Tarihi          : Eğitim Sonunda Yapılacaktır 

Uygulamalı Eğitim Tarihi            :  18 – 31 Mart  2019 Tarihleri arasında yapılacaktır.   

Toplam Eğitim Süresi                 :  2 gün (16 Saat)